10 نکته برای داشتن یک عکس خوب از خوراکی ها با گوشی هوشمند


در دنیای امروز دوربین گوشی های هوشمند بسیار پیشرفت کرده و دارای امکانات بسیار زیادی هستند. در همین خصوص 10 نکته برای اینکه بتوانید عکس های زیبایی با گوشی هوشمند خودتان از غذاها و شیرینی ها بگیرید را در زیر فهرست کردیم که با هم آنها را بررسی می کنیم :1 - فلاش را خاموش کنید : فلاش دوربین اولین چیزی است که عکسهای شما را خراب میکند. در عکاسی حرفه ای ، از فلاش ها در موقعیت های خاصی استفاده میشود بمنظور اهدافی خاص. فلاش ها در گوشی های هوشمند درست چسبیده به لنز قرار دارند ، پس اگه برای نوردهی به سوژه بخواهید از آنها استفاده کنید هیچ مانوری روی زاویه و مقدار نوردهی برای شما وجود ندارد.

2 - از نور طبیعی استفاده کنید : چنانچه برای شما امکان دارد از نور طبیعی استفاده کنید. متاسفانه خاموش کردن فلاش باعث کاهش شدید نور در سوژه خواهد شد. پس تا جایی که میشه به پنجره آشپزخانه یا رستوران نزدیک شوید. اگر در شب هستید ، می توانید از چند شمع و یا چراغ های سیار برای نوردهی مناسب استفاده کنید. نور محیط بمراتب تاثیر بهتری نسبت به نور خشن فلاش روی عکسها خواهد داشت.

3 - ثابت، ثابت و ثابت : بهترین کار برای ثابت نگه داشتن گوشی ، استفاده از وسایلی مانند سه پایه ها می باشد. ولی بسیاری از شما وقتی مثلا" درون رستوران هستید به این ابزار دسترسی ندارید پس باید بتوانید بدون این وسایل موقعیت خودتون رو ثابت نگه دارید. حالت لرزش دستان شما باعث تار شدن عکس ها خواهد شد. پس برای جلوگیری از این کار میتوانید آرنج خودتان رو در یک جای ثابت و محکم مثل میز قرار داده و در هنگام فشردن دکمه شاتر نفس خودتان رو برای چند ثانیه حبس کنید تا مانع از لرزش گوشی هوشمند در هنگام عکسبرداری شود.

4 - فوکوس را قفل کنید : دوربین های مختلف دارای تنظیمات مختلفی نیز هستند ولی اگه دوربین گوشی شما دارای تنظیماتی مثل AE یا AF است روی آن کلیک کرده تا بتوانید با لمس هر قسمتی از عکس خود قبل از عکاسی ، آن قسمت را قفل کرده تا واضحتر از باقی محیط در عکس بیفتد.5 - استفاده از قانون 3S : در عکاسی تعداد فرد خیلی بهتر از تعداد زوج است. 3 عدد توت فرنگی تازه بسیار بهتر از 4 عدد از آن در عکس دیده خواهد شد و یا 5 تا مافین بهتر از 6 تا از آن........... می تونید خودتون امتحان کنید.6 - از شلوغ کاری اجتناب کنید : کادر خود را خلوت کنید. اگر میخواهید از یک تکه گوشت عکس بگیرید نیازی نیست که چیزهای مخلفی رو روی آن بزارید. با چشم بدون دوربین ممکن است که زیبا بنظر بیاد ولی لنزها بدلیل محدودیت های فوکوس ، ممکن است که عکس شما رو آنطور که میخواهید به تصویر نکشند.

7 - تیره در مقابل روشن : همیشه برای سوژه های خودتان ، یک پس زمینه با قالب مخالف سوژه در نظر بگیرید. مثلا برای عکاسی از غذاهای روشن می توانید آنها را درون یک بشقاب تیره گذاشته تا وضوح سوژه بیشتر به چشم آید.

8 - زاویه و محور : اگر در زاویه عکاسی خود دچار تردید و شک هستید ، حتما نما از بالا رو امتحان کنید. معمولا نماهای از بالا برای سفره ها و میزهای چیده شده نمای بسیار مناسبی است در حالیکه میتوانید برای هر نوع سوژه عکاسی از غذا نیز از نمای بالا استفاده کنید.9 - سوژه را مرتب کنید : بسیار زیبا خواهد شد اگه در هنگام عکاسی از کیک شکلاتی ، یک تکه از آنرا در پس زمینه و در پشت کیک شکلاتی قرار دهید. البته همیشه قرار دادن در پشت سوژه بهترین راه نیست و برای یافتن بهترین موقعیت ، باید جای آنرا عوض کرده و بعد به انتخاب بهترین بپردازید.10 - ویرایش کنید : از برنامه های ویرایش تصویر کمک بگیرید تا عکس گرفته شده را ویرایش کنید. اضافه کردن افکت های مختلف به عکس نیز به زیبا شدن آن کمک خواهد کرد. برنامه های متعددی برای اینکار در آپ استورها وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. VIBRANTLY , SNAPSEED و VSCOCAM جز برنامه های خوب برای اینکار هستند که معمولا کار با آنها نیز راحت است.کلیه حقوق برای سایت فودبــرد محفوظ می باشد © 1394